Banki dostępne są w komputerze i na telefonie

Banki – to najbogatsze firmy na świecie. To jedyny rodzaj instytucji publicznej, której nie grozi upadek. No chyba, że ktoś postanowi banki opodatkować, co i tak przerzuci się na klientów a nie bezpośrednio na kapitał banku. Ale dzięki bankom możemy w dzisiejszym świecie sprawnie funkcjonować. Dzisiaj nikt sobie chyba nie wyobraża życia bez banku. Tym bardziej, że są one dostępne dla każdego na wyciągnięcie ręki. Nie posiadanie dzisiaj konta w banku w zasadzie uniemożliwia normalne funkcjonowanie a banki robią wszystko, żeby Nam to funkcjonowanie ułatwić do maksimum. Dlatego te z prześcigają się one w pomysłach dotyczących sposobów korzystania z usług bankowych. Dzisiejsze technologie idą oczywiście w parze z tym, na czym zależy instytucjom finansowym , jakimi są banki właśnie.

Dzisiaj bank, swój bank oczywiście, można mieć w komputerze i na ekranie telefonu, czyli smartfona. To niewiarygodne, ale taki sposób dostępności do banków kilka lat temu nikomu się nawet nie śmiała śnić. Bo przecież kto kilka lat temu pomyślał, że puszczenie przelewu potrwa kilka sekund i nie trzeba będzie do tego używać komputera? Szanowni czytelnicy, zobaczcie, jak na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia zmieniała się dostępność banków. Jakąś dekadę temu ludzie uczyli się obsługiwać swój bank w komputerze przez Internet. Ta technologia u Nas raczkowała, ale nie przez samą technologię, ale przez to, że ludzie po prostu bali się aż takiej nowości.

Już kilka lat później ludzie nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez banku w komputerze czy na laptopie. Robienie przelewów przy porannej kawie stało się tak samo oczywiste, jak poranny przegląd prasy w Internecie oczywiście. Kilka lat temu obsługę bankowości przez Internet oferował praktycznie każdy bank, a ten, który by tego nie oferował nie miał nawet szans na pozyskanie klienta w średnim wieku czy ludzi młodych. Dzisiaj jesteśmy w roku 2015 i swój bank przez komputer obsługuje ogromna większość Polaków. Jedynie chyba ludzie starsi ciągle korzystają z tradycyjnej metody wpłacania pieniędzy. Dla ludzi starszych zrobienie przelewu czy zapłacenie rachunków jest równoznaczne z tym, że trzeba iść na pocztę i odstać swoje w długiej kolejce. Ale czasy się zmieniają i najbardziej widać to po ofercie banków dla pokolenia internetowego czy też multimedialnego.

Dzisiaj banki są dostępne mobilnie na ekranie smartfona. To właśnie nowoczesne telefony są nierozłącznym przyjacielem człowieka. Ja nie wiem, czy jest jakiś człowiek, który dzisiaj nie korzysta z telefonu. To raczej niemożliwe, skoro numerów telefonów jest znacząco więcej aniżeli populacji zamieszkującej teren Naszego kraju. Dlatego właśnie banki muszą być do przodu z technologią. A dzisiaj, pod względem świadomości techniki mobilnej jesteśmy w tym samym miejscu, co dekadę temu z bankowością internetową. Dzisiaj ludzie uczą się korzystać z mobilnych aplikacji bankowych, ale ciągle jeszcze patrzą na to z dużą dozą nieufności. Nie ma czemu się dziwić, ponieważ każda nowość budzi zawsze pewnego rodzaju obawę. Obawę o bezpieczeństwo i o to, czy poradzimy sobie z nowością, jaką jest bank w telefonie.