Franczyzowa placówka bankowa – możesz mieć własny bank.

Banki-i-współpraca-partnerska-rozwiązanie-godne-uwagiCzy nie marzyliście kiedyś o tym, żeby mieć swój własny i prywatny bank? Pewnie, jeśli do tej pory go nie założyliście to już się Wam to nie uda, to znaczy, nie otworzycie swojego banku, z którego cały zysk będzie jedynie dla Was. Ale pojawia się alternatywa w postaci otwarcia banku dla kogoś, pod czyimś szyldem, czepiąc z takiej placówki całkiem uczciwe i całkiem duże dochody. Mamy na myśli franczyzową placówkę bankową, którą będziecie mogli otworzyć, jako własną firmę, którą będziecie mogli w pełni po swojemu zarządzać. Po swojemu to znaczy oczywiście z zachowaniem pełnych standardów, jakie obowiązują w danym banku.

W dzisiejszych czasach, coraz trudniej jest stać się partnerem franczyzowym banku. Jeszcze kilka lat temu banki preferowały ten model współpracy ze względu na bardzo niskie koszty prowadzenia takich placówek pod swoim szyldem. Niestety, ale w globalnej kalkulacji uwzględniającej wiele czynników ekonomicznych bankom placówki franczyzowe nie do końca się teraz opłacają. Dlatego tylko kilka banków oferuje taki model współpracy, ale są to głównie banki, które nastawione są na oferowanie i sprzedaż kredytów, pożyczek celowych czy kart kredytowych.

Nic nie zmienia faktu, że możecie w każdej chwili zacząć współpracować z którymś z renomowanych banków oferujących możliwości franczyzy. Taka współpraca to finansowo na pewno bardzo opłacalna sprawa, ale pod jednym warunkiem. Pod takim, że znajdziemy w sobie wystarczająco dużo motywacji do tego, żeby pracować na pełnych obrotach, a całym biznesem zajmować się tak poważnie, jak poważnie można zajmować się swoją własną firmą. Franczyza dla banku to trochę takie zatrudnienie na zasadzie samozatrudnienia. Jedynie co, to koszty startowe większe bez porównania od tych, których w praktyce niema przy umowie o pracę.

Można się zastanowić zatem, kto na takiej współpracy najwięcej zarabia i jak zrobić, żebyśmy to byli my? Takie placówki franczyzowe zajmują się przede wszystkim albo właściwie to jedynie – sprzedażą produktów i usług banku klientowi detalicznemu. Od każdego sprzedanego i uruchomionego produktu kredytowego placówka franczyzowa otrzymuje swoją prowizję. Prowizja ta jest całkiem spora, ale biorąc pod uwagę koszty, jakie się ponosi w tej działalności, to duże sumy można zarobić będąc naprawdę dobrym doradcą bankowym. Im więcej sprzedajemy tym więcej zarabiamy a prowizja wraz ze zrostem sprzedaży wzrasta również lawinowo. Dlatego zasada jest prosta. Franczyzowa placówka bankowa wiąże się z koniecznością bycia dobrym sprzedawcą.

Każdy franczyzobiorca ponosi też duże koszty rozpoczęcia biznesu. Pomijając już opłaty startowe dla banku i wykup licencji franczyzowych to po stronie przedsiębiorcy zaczynającego współpracę z bankiem jest również całkowite urządzenie siedziby i to w sposób zgodny ze standardami wizualnymi banku, którego franczyzę będziemy prowadzić. Sam koszt przystosowania lokalu do bankowych standardów a także wynajem bądź kupno lokalu to bardzo duży wydatek. Możemy się spodziewać już na początku, że będziemy potrzebować od pięćdziesięciu do stu tysięcy złotych. Jeśli Nasza lokalizacja będzie naprawdę dobra, to zarobki na pewno oddadzą to, co włożyliśmy w ten biznes.